Мандрівки - особлива стійка форма подорожей, вони включають в себе можливість насолодитися природою і прямий контакт з людьми та їхньою культурою.
Європейські пішохідні шляхи на далекі відстані сприяють взаємодії як туристів різних поколінь і соціальних верств, так і місцевих жителів з "іноземними" гостями.
Європейський шлях E 8 починається в Ірландії, проходить через Англію, Нідерланди, Німеччину, Чехію і Словаччину. На кордоні з Україною закінчується промаркований шлях. Існує прогалина в Україні та Румунії, але остання частина щляху в Болгарії досягає свого закінчення на узбережжі Чорного моря.
У 2005 році Гюнтер Кремер з Нетцверк Вайтвандерн, доктор Даґмар Евердінґ з Оствінд е. V., та Ігор Дидич Еко-Hal-Оствінд розробили проект шляху, який заповнив частину прогалини в регіоні Українських Карпат. У літні періоди 2006 і 2007 група німецьких туристів протестувала новий маршрут. Частково група супроводжувалася представники українських екологічних організацій та українськми вченими та їхніми учнями. Мандрівки Карпатським хребтом та відвідування маленьких сіл в Карпатах ми хочемо зробити можливими також для людей із Західної Європи, з метою сприяння еко-туризму в Карпатах.
Шлях в Українських Карпатах стосується останніх первісних пралісів в Європі. Все частіше не в останню чергу цікавляться учасники Оствінд - мандрівних груп цими пралісами тому, що в 2011 році Національна комісія у справах ЮНЕСКО додала до існуючої спадщини пралісів світу в Карпатах німецьку частину.
Так виникла ідея європейського пішохідного шляху в праліси, який з'єднує не тільки праліси всесвітньої спадщини пішохідного шляху на далекі відстані, а й праліси, які знаходяться між ними. Європейський пішохідний шлях в праліси повинен бути проектом сталого регіонального розвитку, який об'єднує екологічно прихильних і культурно вільнодумних людей в Європі.